`

PRESS

PRESS 15 kwietnia 2014 wyświetleń: 8805

Noc Konfesjonałów 5.0

Rozpoczyna się piąta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Noc Konfesjonałów. Początkowo lokalna akcja zorganizowana w 2010 roku w Szczecinie dla uczczenia piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II (2.04.2010), obecnie realizowana jest w ponad 100 kościołach w całej Polsce. W tym roku oficjalnie  w akcji uczestniczą archidiecezje: krakowska, lubelska, szczecińsko – kamieńska oraz diecezje: gliwicka, kaliska, płocka, sandomierska, sosnowiecka, warszawsko-praska, zielonogórsko-gorzowska.

„Noc Konfesjonałów” to z jednej strony kampania na ulicach, w mediach i internecie zwracająca uwagę na duchowy wymiar zbliżających się świąt, skierowana głównie do osób młodych, zapracowanych oraz powracających z zagranicy. A z drugiej strony, poświecenie setek kapłanów, którzy mimo intensywnego okresu Triduum, zdecydowali się na dodatkowe nocne czuwanie w konfesjonale.

Na początku lutego br. roku, podczas wizyty „ad limina apostolorum”, biskupi opowiedzieli papieżowi Franiczkowi o Nocy Konfesjonałów. W rozmowie z KAI abp Józef Kupny przyznał, że papież Franciszek, w czasie spotkania z polskimi biskupami podkreślał, że żyjemy w czasach Bożego Miłosierdzia. Papież wyraził też zadowolenie z cieszącej się co raz większym zainteresowaniem akcji „Noc konfesjonałów”. W marcu br. roku z inicjatywy Papieża w diecezjach całego świata odbyła się podobna akcja o nazwie „24 godziny dla Pana” polegająca na całodobowej adoracji i czuwaniu w konfesjonałach.

Tegoroczna kampania społeczna, tradycyjnie w Wielkim Tygodniu stara się zaakcentować w przestrzeni publicznej duchowy wymiar świąt. Chcemy to osiągnąć poprzez działania w internecie (portal, profil na facebooku i Youtube ), dystrybucję 10 tys. kieszonkowych rachunków sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka w okoliach centrów handlowych. Jak również poprzez promocję darmowej aplikacji na tablety i smartfony zawierającą pomocne modlitwy i porady dotyczące sakramentu spowiedzi.

Nowością piątej edycji jest kampania wizerunkowa na bilboardach, plakatach i banerze wielkoformatowym. Plakaty w nakładzie 2000 szt. zostały rozdystrybuowane  do parafii biorących udział w akcji. Kampania outdorowa (baner oraz 4 bilboardy) realizowana jest w centrum Szczecina.

Inspiracją stały się słowa, które usłyszały dzieci fatimskie "...Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie...". Temat przewodni to: WIECZNOŚĆ - wraz z upływem czasu coraz mocnej ku niej zmierzamy, wraz ze wzrostem tempa życia, silniej o niej zapominamy.

Więcej informacji dot. kampanii w tym materiały do pobrania można znaleźć w portalu nockonfesjonalow.pl. W razie pytań prosimy o kontakt: ks. Grzegorz Adamski, tel. 507 025 845 - kontakt@nockonfesjonalow.pl

 

aktualizowano: 2014-04-19
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne