`

Aktualności

Aktualności 19 marca 2012 wyświetleń: 6458

Noc Konfesjonałów 3.0 - ruszamy

Trzeci rok z rzędu rusza akcja społeczna "Noc Konfesjonałów". W tym roku zgodnie z oczewianiami wychodzimy do wszystkich parafii! Każda parafia która zechce przyłączyc się do poprzez sprawowanie sakramnetu pokuty  do godz 24.00 może poinformować o tym swoich wiernych poprzez portal www.nockonfesjonalow.pl

 

 Świat wymaga dziś od nas życia w pośpiechu. Intensywne życie zawodowe, materializm, konsumpcjonizm i mnogość rozrywek „wypłukują“ z ludzi wiarę i głębokie wartości. Z myślą  o nich powstała  akcja NOC KONFESJONAŁÓW. Podobnie jak w ubiegłym roku kilkudziesięciu kapłanów w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek będzie sprawowało Sakrament Spowiedzi świętej również jako wyraz gotowości do służby innym.


Kiedy bliżej przyjrzymy się na pozór powierzchownemu hasłu całej akcji, dostrzegamy dość wyraźny komunikat o gotowości kapłanów do poświęceń, o potrzebie spowiedzi wielkanocnej, o tym, że Kościół nie jest nudny i schematyczny...

Organizując trzecią edycję akcji ewangelizacyjnej „Noc konfesjonałów” chcemy podzielić się doświadczeniami i poinformować o możliwości włączenia się do dzieła, by połączyć siły i jeszcze głośniej zwrócić uwagę światu na duchowy wymiar świąt.

By wziąć udział w tegorocznej  „Nocy  konfesjonałów”  wystarczy  spełnić dwa warunki:

  • prawować Sakrament Pokuty i Pojednania w jednym z dni Triduum Sacrum minimum do godziny 24.00
  • zarejestrować kościół biorący udział w akcji na stronie www.nockonfesjonalow.pl

 

Przy rejestracji należy podać nazwę kościoła, ulicę i miejscowość, godziny spowiadania oraz dane księdza koordynującego akcję w parafii. Dodatkowo można opublikować fotografię kościoła i opis. Wszystkie kościoły biorące udział w akcji zostaną opublikowane w serwisie internetowym wraz z opisem, zdjęciem oraz mapką lokalizacji kościoła. W raize trudności w obsłudze rejestracji prosimy przesłąć dane na adres email.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt  pod nr tel. 507025845 oraz email: kontakt@nockonfesjonalow.pl
 

aktualizowano: 2012-04-02
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne