`

PRESS

PRESS 5 kwietnia 2019 wyświetleń: 2337

Noc Konfesjonałów 10.0 - materiały

Po raz 10 rusza ogólnopolska kampania społeczna “Noc Konfesjonałów”. To doświadczenie uwidoczniło, że pomimo wielu praktyk wielkopostnych, jest rosnąca grupa ludzi, która funkcjonuje tylko w horyzoncie doczesności na duchowym pustkowiu i nie korzysta ze zwyczajnych praktyk realizowanych w parafiach. Powodem takich postaw nie jest jedynie zła wola czy lenistwo, lecz również styl życia, który objawia się w zapracowaniu, nieustannym biegu, życiowej gonitwie. To właśnie od tej grupy ludzi płynęła największa wdzięczność za stworzenie możliwości wyspowiadania się w niestandardowych godzinach.

 

Noc Konfesjonałów opiera się na dwóch filarach. Chronologicznie pierwszy, to poszukiwanie w przestrzeni publicznej ( w tym w Internecie) sposobu dotarcia do osób zabieganych, żyjących poza wspólnotą kościoła. Drugi, to trud setek Księży, którzy pomimo intensywnego okresu Triduum Sacrum, zgłaszają gotowość do przeprowadzenia akcji w swojej parafii do północy lub przez całą noc.

 

W tym roku Noc Konfesjonałów przeprowadzają księża w na terenie 37 diecezji, w tym w największych miastach Polski: Wrocław, Warszawa, Katowice, Szczecin, Lublin Gdańsk. Najwięcej parafii włączyło się z diecezji:  Opolskiej 21, Sosnowieckiej 13, wrocławskiej 12, Kaliskiej, Szczecińsko-kamieńskiej i Zielonogórsko-gorzowskiej 9 i Krakowskiej, Kieleckiej, Gliwickiej Warszawskiej po 8 kościołów. Łącznie tegoroczna Noc Konfesjonałów organizowana jest w ponad 200 kościołach.


 

Informacje gdzie i w jakich godzinach można wyspowiadać się w nocy, można znaleźć w portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl. Po wpisaniu w wyszukiwarce serwisu, pierwszych trzech liter miasta pojawi się lista kościołów kacji. Po wybraniu kościoła można nacisnąć “Nawiguj do konfesjonału” i serwis uruchomi nawigację w smartfonie z ustawioną drogą do wybranego kościoła. W serwisie można znaleźć również materiały pomocne w przygotowaniu do spowiedzi, w tym rachunek sumienia do rozważania - dodatkowo można go pobrać w formatach: mp3, pdf oraz jako aplikację mobilną na urządzenia z systemem android i iOs(Apple).

 

Pierwsza Noc Konfesjonałów zorganizowana została w dwóch kościołach Szczecina 2 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia  piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.


 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 507 025 845, email: kontakt@nozkonfesjonalow.pl 

Ks Grzegorz Adamski
koordynator Nocy Konfesjonałów 

aktualizowano: 2019-04-18
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne