`

PRESS

PRESS 26 marca 2012 wyświetleń: 9482

Materiały dla mediów 2012

Rusza Noc Konfesjonałów 3.0 akcja społeczna zwracająca uwagę  na duchowy wymiar świąt Wielkiej Nocy.

Akcja organizowana jest trzeci rok z rzędu. W ramach akcji - w kilkudziesięciu kościołach do późnych  godzin nocnych oraz w wybranych kościołach  przez całą noc - spotkamy  kapłanów czuwających  w konfesjonałach.

W tym roku akcja otwiera się na wszystkie parafie gotowe włączyć sie w dzieło Nocy Konfesjonałów. Wystarczy spełnić dwa warunki: spowiedź minimum do północy oraz zarejestrowanie się w portalu www.nockonfesjonałów.pl

Tegoroczna Noc Konfesjonałów  jest wspólną akcją ewangelizacyjną  trzech diecezji:  Diecezji Sosnowieckiej,  Archidiecezji Lubelskiej  oraz Archidiecezji  Szczecińko-Kamieńskiej. W pierwszych dniach działania portalu nockonfesjonalow.pl zarejestrowało się kilkadziesiąt parafii z największych miast polski oraz parafia z Manchesteru w Wielkiej Brytanii.

Akcję zapoczątkowała kampania  w przestrzeni publicznej, min.  bibloardy i słupy CITYLIGHT oraz  przekaz na wielkim ekranie LED w okolicach największych centrów handlowych w Szczecinie. Dodatkowo w Sosnowcu Lublinie i Szczecinie wybrane kościoły oznakowane są banerami wielkoformatowymi NOCY KONFESJONAŁÓW. Wielkanocna spowiedź propagowana jest z wykorzystaniem narzędzi online: portal dedykowany nockonfesjonalow.pl, profile w portalach społecznościowych www.facebook.com/nockonfesjonalow oraz youtube.com/nockonfesjonalow, banery w portalach diecezjalnych i parafialnych.

W warstwie wizualnej tegoroczna kreacja komunikuje otwartość akcji oraz  zwraca uwagę na globalny wymiar wielkanocnych spowiedzi. Fotokod w  centralnej części przekazu chce zainteresować młodych i pomóc im odkodować spowiedź z użyciem smartfona lub telefonu komórkowego. PO skierowaniu telefonu komórkowego na plakat łączymy się ze stroną internetową zawierająca mapkę z lokalizacjami kościołów oraz rachunek sumienia  opracowany przez ks. Jacka Prusaka - teologa, jezuitę.

 Szczegółowe informacje dot. akcji dostępne są na stronie www.nockonfesjonalow.pl/press/ oraz  za pośrednictwem Księzy koordynatorów:

Koordynacja akcji:          ks. Grzegorz Adamski
                                        tel. +48 507 025 845, kontakt@nockonfesjonalow.pl

Media-Szczecin:             ks. dr Sławomir Zyga
                                       tel. +48 663 771 597, pr@nockonfesjonalow.pl

Media-Sosnowiec:         ks. dr Mariusz Karaś
                                       tel. 32 293 51 51 wew. 13, kanclerz@diecezja.sosnowiec.pl

Media-Lublin:                                ks. Ryszard Podpora
                                        tel. 501366112, rpodpora46@gmail.com

aktualizowano: 2013-03-18
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne