`

PRESS

PRESS 23 marca 2016 wyświetleń: 3256

Komunikat media - przed Niedzielą Palmową

Już po raz siódmy ruszy szły zapisy kościołów do ogólnopolskiej akcji Noc Konfesjonałów. W tym roku, w związku z obchodzonym Rokiem Miłosierdzia,  hasło akcji brzmi: „światło Miłosierdzia” i temu też poświęcona jest linia kreatywna eksponowana na plakatach, bilboardach i w mediach społecznościowych .

Podobnie jak w ubiegłych latach, akcja polega organizacji dodatkowych nocnych spowiedzi w czasie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy, dając możliwość każdemu, kto zechce jeszcze w tych ostatnich godzinach Wielkiego Postu, przygotować się duchowo do świąt.

Akcja ma charakter reewaneglizacyjny i skierowana jest do osób oddalonych od bieżącego życia duszpasterskiego, którzy często nie uczestniczyli w parafialnych rekolekcja i innych formach duchowego przygotowania. 

 Pierwsza edycja Nocy Konfesjonałów odbyła się dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawał II. Dotychczas w akcji wzięło udział blisko 400 kościołów z całej Polski.

Od dwóch lat – z inicjatywy Papieża Franciszka, który słysząc o Nocy Konfesjonałów podczas wizyty Adlimina, zalecił by w okresie Wielkiego Postu na całym świecie przeprowadzić podobną akcję pod nazwą „24 godziny dla Pana”. Wspomniana akcja duszpasterska organizowana jest kilka tygodni przed Wielkanocą w wielu parafiach naszego kraju.  Obie akcje wspólnie starają się działać poszerzania grona osób do których kierowane jest zaproszenie do duchowego przeżycia świąt.

Zapraszamy wszystkie chętne parafie do współtworzenia akcji. By wziąć w niej udział, wystarczy przeprowadzić nocną spowiedź w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek co najmniej do północy oraz zarejestrować kościół w serwise NocKonfesjonalow.pl. Serwis internetowy akcji oraz aplikacjia na smartowy umożliwia szybki znalezienie najbliższego kościoła akcji wraz z wyznaczeniem trasy do wybranej światyni,

 Dodatkowe informacje oraz możliwość zgłoszenia parafii do akcji -  pod numerem telefonu: 507 025 845 lub kontakt@nockonfesjonalow.pl oraz w portalu nockonfesjonalow.pl

 
 

ks. Grzegorz Adamski
Koordynator  Nocy Konfesjonalow

aktualizowano: 2016-03-23
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne