PRESS

PRESS 15 kwietnia 2022 wyświetleń: 557

Komunikat Prasowy


XII Noc konfesjonałów – do tegorocznej akcji zgłosiło się ponad 120 kościołów z terenu 33 diecezji w Polsce. Dodatkowo w akcji uczestniczą parafie prowadzone przez polskich duszpasterzy w Londynie, Lancaster (Wlk. Brytania), Moltifao na Korsyce oraz w Chicago w Stanach Zjednoczonych.  Najwięcej kościołów spośród miast zgłosiło dodatkowe spowiedzi w Warszawie, spośród diecezji prym wiodą: Opolska i Warszawska: 9 kościołów, Szczecińsko-kamieńska: 8 oraz Kaliska: 6.

 

 

Zapisy parafii do Nocy Konfesjonałów wciąż trwają, można dołączać do akcji do ostatniej chwili tj. do godzin wieczornych Wielkiego Piątku. Noc Konfesjonałów polega na zorganizowaniu dodatkowej spowiedzi w Wielkim Tygodniu i zgłoszeniu kościoła w serwisie nockonfesjonalow.pl  

Strona internetowa akcji gromadzi informacje o parafiach, w których organizowane są dodatkowe spowiedzi, udostępnia godziny spowiedzi, daje możliwość przeglądania najbliższych kościołów oraz wyznaczenia w smartfonie najkrótszej trasy do wybranego kościoła. Dodatkowo w serwisie znaleźć można warunki dobrej spowiedzi, rachunek sumienia do odczytania, odsłuchania oraz pobrania, katalog kościołów wraz ze zdjęciami i informacjami o spowiedzi w ciągu roku wszystkich kościołów uczestniczących w dwunastu edycjach akcji. 

Akcję wspiera kreacji graficzna prezentowana w mediach społecznościowych, w parafiach akcji oraz  stronach internetowych parafii, której celem jest zainteresowanie współczesnego odbiorcy i zwrócenie jego uwagi na duchowy wymiar przeżywanego czasu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. 

Tegorocznej akcji towarzyszy premiera nowej wersji aplikacji na smartfony dla urządzeń z systemem Android oraz Ios (iPhone oraz Ipad). Aplikacja to kieszonkowy modlitewnik, pomocna w głębszym przygotowaniu do sakramentu spowiedzi. W aplikacji można znaleźć: 

  • Rachunek sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka z możliwością czytania lub słuchania w formie audiobooka;

  • Modlitewnik zawierający popularne modlitwy często zadawane jako pokuta po spowiedzi;

  • Warunki dobrej spowiedzi: lista haseł związanych z zasadami dobrej spowiedzi;

  • Znajdź kościół - lista kościołów organizujących Wielkopostną Noc Konfesjonałów;

  • Postanowienia - możliwość zapisywania postanowień po spowiedzi;

  • Daty spowiedzi - możesz pozostawić zapis daty ostatnich spowiedzi, by pamiętać, kiedy i jak często korzystasz z tego sakrament.
     

Noc konfesjonałów została zorganizowana po raz pierwszy 2 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II. Do tej pory w 12 edycjach akacji udział wzięło blisko 650 parafii z terenu wszystkich polskich diecezji.


ks. Grzegorz Adamski
w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: tel. 507 025 845, kontakt@nockonfesjonalow. 

 

aktualizowano: 2022-04-15
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: