`

Aktualności

Aktualności 6 lutego 2015 wyświetleń: 3360

Spotkanie robocze koordynatorów i duszpasterzy poświeconego organizacji 6 edycji Nocy Konfesjonałów

W poniedziałek 16 lutego br. roku w Sekretariacie KEP w Warszawie  planowane jest spotkanie diecezjalnych koordynatorów Nocy Konfesjonałów oraz duszpasterzy organizujących akcję w swojej parafii, poświęcone przybliżeniu idei akcji duszpasterskiej oraz ustaleniu wspólnych rekomendacji dla tegorocznej Nocy Konfesjonałów.

U progu Wielkiego Postu, tradycyjnie ruszą przygotowania do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji duszpasterskiej Noc Konfesjonałów, której celem jest dotarcie do  osób przebywających na pograniczu wiary i niewiary. Osób, które dały się ponieść wirowi pracy, pogoni za dobrami oferowanymi przez współczesne czasy – w konsekwencji oddalając się od wspólnoty Kościoła. Akcja polega na zorganizowaniu w Wielki Piątek w wybranych kościołach, dodatkowych spowiedzi do późnych godzin nocnych oraz towarzyszących im: adoracji i czuwań.

Cieszy nas fakt - cytując za KAI – iż w ubiegłym roku podczas wizyty ad limina: „ Papież wyraził też zadowolenie z cieszącej się co raz większym zainteresowaniem akcji „Noc konfesjonałów”. W ostatnich dniach z inicjatywy Papieża w diecezjach całego świata odbyła się podobna akcja o nazwie „24 godziny dla Pana” polegająca na całodobowej adoracji i czuwaniu w konfesjonałach.”

Działania te  stanowią również odpowiedź na zachętę Przewodniczącego KEP w związku z bieżącym programem roku duszpasterskiego na poszukiwanie nowych form towarzyszenia ludziom w nawracaniu się.

 Szczegółowe informacje dot. organizacji Nocy Konfesjonałów oraz planowanego spotkania, można uzyskać bezpośrednio pod nr telefonu 508 025 845 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: fundacja@jego.org.pl

 

ks. dr Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów

aktualizowano: 2015-02-06
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne