`

Aktualności

Aktualności 23 lutego 2018 wyświetleń: 236874

Noc Konfesjonałów 9.0 - list do parafii

Szczęść Boże!
 
Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, a tym samym w czas przegotowań do świąt Wielkiej Nocy. Współcześnie zaobserwować można w społeczeństwie znaczące zmiany priorytetów i zachowań, kiedy pośpiech i sprawy bieżące powodują odsunięcie rzeczywistości duchowej na dalszy plan. Nie można popierać takich postaw, jednak mając wiedzę jak funkcjonuje dzisiejszy świat, lepiej jest szukać drogi dotarcia do potrzebujących niż walczyć z tym co nieuniknione. 

 

 
Mając to na uwadze już po raz 9 zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterskiej akcji Noc Konfesjonałów, która została zapoczątkowana 2 kwietnia 2010 roku. Dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu kilkuset Księży wydarzenie to przynosi owoce duchowe osobom żyjącym na peryferiach wiary, u których tli się jeszcze tęsknota za Bogiem. 
 
W ostatnim roku akcja była realizowana  w ponad  dwustu parafiach w całej Polsce. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi co najmniej do północy oraz zgłoszeniu tego faktu poprzez załączony formularz drukowany lub w serwisie www.nockonfesjonalow.pl.
 
Serwis internetowy w okresie trwania akcji cieszy się dużą popularnością, gdyż odwiedza go blisko 60 tysięcy użytkowników,  którzy w łatwy i szybki sposób mogą przeglądać najbliższe kościoły, w których mogą się wyspowiadać. Ponadto na stronie internetowej dostępne są do pobrania materiały pomagające w dobrym przygotowaniu się do sakramentu, w tym rachunek sumienia w formie aplikacji na smartfony oraz w formie audiobooka. 
 
Z całego serca pragnę zaprosić do włączenia się w akcję Nocy Konfesjonałów oraz do rozpropagowania tej inicjatywy. 
 
W razie pytań lub dodatkowych potrzeb związanych z realizacji akcji w parafii proszę 
o kontakt telefoniczny: 507 025 845 lub email kontakt@nockonfesjonalow.pl
 
 
 
ks.dr Grzegorz Adamski
Nockonfesjonalow.pl
 
 
Poza wymiarem pastoralnym akcja Noc Konfesjonałów polega również na promowaniu w przestrzeni publicznej duchowego wymiaru świąt Wielkiej Nocy. Stąd poszukiwanie niestandardowych form dla plakatów akcji, aktywna komunikacja w Internecie, dystrybucja komunikatów prasowych do mediów oraz  bilbordy i plakaty w przestrzeni publicznej. Zachęcamy do powieszenia załączonych plakatów w miejscach poza ternem kościoła w ostatnich dniach Wielkiego Postu, aby informacja o akcji  dotarła do osób, które nie czytają parafialnych gablot.
aktualizowano: 2018-02-23
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne