`

Aktualności

Aktualności 16 lutego 2013 wyświetleń: 5319

Noc Konfesjonałów 4.0 - zapraszamy wszystkie chętne parafie

Wielki Post to wyjątkowy okres w życiu Kościoła, to czas kiedy odprawiane są rekolekcje, czuwania, spowiedzi, nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i wreszcie święty czas Triduum Sacrum. Inspirowani duchem tego czasu,  pragniemy pochylić się również nad tymi, których troska o doczesne sprawy, intensywny styl życia czy też lansowane poprzez marketingową narrację hedonistyczne postawy, skutecznie odciągają od spraw duchowych. Konsekwencją tego, jest często słabnąca wrażliwość na głos płynący z Kościoła. Stąd zrodził się pomysł by w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne, sięgnąć po wyjątkowe środki oddziaływania oraz „walczyć” do końca  o każdego. 

 

 
Akcja ewangelizacyjna Noc Konfesjonałów, jest próbą zainicjowania w przestrzeni  publicznej  takiego zaproszenia. To sygnał dla wielu, że księża pomimo intensywnego okresu Triduum, wydłużają godziny spowiedzi i czekają na każdego, który zachęcony szczególnymi okolicznościami  zdobędzie się na przyjście do kratek konfesjonału.
Na czwartą edycję Nocy Konfesjonałów składają się doświadczenia ubiegłych lat: włączenie się do akcji blisko stu parafii z kraju i zagranicy oraz wsparcie koordynatów wyznaczonych przez ordynariuszy trzech diecezji: lubelskiej, sosnowieckiej oraz szczecińsko-kamieńskiej. To również zebrane opinie, relacje mediów,  statystyki serwisów pokazujące duże zainteresowanie taką formą duszpasterstwa, szczególnie w większych ośrodkach miejskich.
Podobnie jak w ubiegłym roku,  pragniemy zaprosić wszystkie chętne parafie do przyłączenia się do akcji, by w ten sposób połączyć siły i jeszcze głośniej zwrócić uwagę światu na duchowy wymiar świąt. By wziąć udział w tegorocznej  „Nocy  konfesjonałów”  wystarczy  spełnić dwa warunki: w okresie Triduum przeprowadzić spowiedź  minimum do godziny 24.00 oraz zgłosić ten fakt do księdza koordynatora telefoniczne na numer 507 025 845 lub poprzez rejestrację online na stronie www.nockonfesjonalow.pl
 
Informacje o parafiach uczestniczących w akcji zostaną opublikowane wraz z opisem i fotografią świątyni na interaktywnej mapie kościołów  oraz w aplikacji mobilnej na tablety i smartfony ułatwiającej dotarcie do świątyni osobom pragnącym przystąpić do sakramentu spowiedzi. 
 
W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą pod nr telefonu: 507 025 845 oraz pod adresem email: kontakt@nockonfesjonalow.pl
 
Z pozdrowieniem w Panu
 
 
ks. Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów
 
aktualizowano: 2013-03-17
Wszystkich rekordów:
a

Akcja społeczna NOC KONFESJONAŁÓW

2010 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie "Nocy Konfesjonałów"

BOŚ BANK: 76 1540 1085 2098 9144 6596 0001

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne